KLAIPĖDOS VAIKŲ KREPŠINIO KLUBAS

Tai įdomu

Krepšinis ir matematika

Krepšinis – tai sportinis žaidimas, kur matematikos yra tikrai daug, tik to visiškai nejaučiame, nes žaisdami ar žiūrėdami krepšinį – smagiai leidžiame laiką ir net nepastebime, kiek daug čia yra skaičių.

Krepšinis yra žaidžiamas stačiakampio formos aikštelėje, kurios dydis gali būti įvairus. Lietuvoje, pagal FIBA taisykles, profesionalios krepšinio komandos žaidžia 28 x 15 metrų dydžio aikštėje.  Visi kiti išmatavimus gali pasirinkti ir proporcingai mažesnius, aikštė visada turi išlaikyti stačiakampio formą.

Vienu metu žaidimą žaidžia dvi komandos susidedančios iš penkių žaidėjų. Kiekvienoje komandoje yra įžaidėjas, atakuojantis gynėjas, lengvas kraštas, sunkus kraštas ir vienas centras.

Krepšinio žaidimas trunka 40 minučių, laikas yra padalintas į keturias dalis. 40 : 4 = 10 min, būtent tiek trunka kiekvienas kėlinys. Pertraukos tarp kėlinių 2minutės po pirmo ir trečio kėlinio ir 15 minučių po dviejų kėlinių.

Jeigu pasibaigus pagrindiniam žaidimo laikui, rezultatas yra lygus – skelbiamas pratęsimas ir pridedamos papildomos 5 minutės. Jeigu po papildomai pridėto laiko rezultatas ir vėl lygus, žaidimas pratęsiamas dar kartą ir taip tol, kol kažkuri komanda surenka bent vienu tašku daugiau.

Žaidimo metu puolanti komanda gali pelnyti taškus dviem būdais. Pirmas būdas: įmesti kamuolį į krepšį ir pelnyti 2 arba 3 taškus, kiek taškų pelnysite priklausys nuo atstumo iš kurio įmetėte. Šis atstumas yra 6.75 metrai nuo krepšio centro, tai puslankio formos linija skirianti aikštę į dviejų ir trijų taškų zonas.

Antras būdas: įmesti baudos taškus. Kiekvienas baudos metimas vykdomas nuo „baudos linijos“. Tai tiesi linija nubrėžta priešais krepšį ir nutolusi 4.60 metrų nuo krepšio centro. Už kiekvieną sėkmingą baudų metimą skiriamas 1 taškas.

Komanda, kuri žaidimo pabaigoje surenka daugiau taškų, skelbiama nugalėtoja.